Program for julestævnet søndag d. 27.11.2017

08.50 Privatrytterklasse dressur
11:00 LD1 – med hjælp til opråb eller trækker
12:30 LD2-LC1 %klasse for elever
14:00 Springklasse for private
15:00 Juletræs-hygge og godteposer
 
Når man kommer går man i stævnesekretariatet og oplyser sponsorer.
Efter stævnet får man en seddel hvor der står hvad hver enkelt sponsor skal betale.
Alle rideskoleelever møder op i stalden kl. 09:00 og hjælper hinanden med at pynte hestene og sadle op.
Husk kontanter til at købe mad i cafeen som vil være åbent under hele stævnet.
Ved spørgsmål kontaktes Maria på aasrk.maria@hotmail.com 
 
Endelige starttider:

Privatrytterklassen starttid 08.50

08:50 Anne-Mette Fruensgaard på Chiko MB0

08:58 Channe Hansen på Disney MB0

09:06 Anne-Sofie Brand på Comet MB0

09:16 Tina Kruse på Zupernova LA5

09:23 Laura Hygum på Step LA1

09:28 Emilie Fogtmann på Frankie Boy LA1

09.33 Henriette Vinniche Andersen på Vita LB1

09.38 Sofie Boie på Conrad LC1

09:43 Mette Haack på Ruder Dame LC1

Pause hvor banen bliver lavet til b-bane.

10:00 Jane Pedersen på Zeon LD2

10:05 Clara Sølling Ramsing på Siff LD2

10:10 Mette Ketscher på Ofelia LD2

10:15 Mathilde Ketscher på Tanja LD2

10:20 Olivia Skaaning Essemann LD2

10:25 Natacha Hoffmann på Beauty LD2

10:30 Frida Hygum på Sofie LD2

10:35 Mette Ketscher på Tanja LC1

10:40 Emilie Hjortshøj Kristensen på Castor LC3

 

LD1 med hjælp kl. 11.00

11:00 Alberte Høeg Riis på Balder

11:05 Nanna Pedersen på Flicka

11:10 Cecilia Agerup på Tot

11:15 Alberte Lund på Slurk

11:20 Asta Marie Andersen på Balder

11:25 Clara P. R. Nielsen på Tot

11:30 Laura Hundtofte på Musse

11:35 Lucca Marie Toft Riis på Slurk

11:40 Maibeth Poulsen på Sundancer

11.45 Sara Petersen på Baron

11:50 Maja Marie Mortensen på Tantor

11:55 Marie Thøger Baltzersen på Flicka

12:00 Mille Hvid Johannesen på Baron

12:05 Signe Emilie Rasmussen på Musse

 

%klasse for elever Kl. 12:30

12:30 Freya Sofie Hansen på Tantor LD2

12:36 Idamarie Germer på Tot LC1

12:42 Natascha Hoffmann på Musse LD2

12:48Thea Birkemose på Tyson LD2

12:54 Anna Lyth på Rosalina LD2

13:00 Helena Hlynsdottir på Sundancer LD2

13:06 Helene Liengaard på Tantor LD2

13:12 Isabel Obel på Sundancer LD2

13:18 Mads Hansen på Raina LD2

13:24 Matilde Damsgaard på Musse LD2

13:30 Signe Nørgaard på Balder LD2

13:36 Ulrikke Thastum på Tot LD2

13:42 Wiktoria Kowakzyk på Rosalina LD2

13:48 Camille Skov på Tyson LC1

 

Springklasse

Bane op 14:00

40cm 14:15

Laura Bache på Sokki

Mette Ketscher på Ofelia

Sanne Gamskjær

Banen sættes op 14.25

60cm 14:30

Camilla Carstensen på Frankie

Heidi Hjortshøj Kristensen på Bellis

Emilie Hjortshøj Kristensen på Castor

Maria Blønd-Sørensen på Cate

Emilie Cassøe på Sheakespear